مو، عنصری است که ما به عنوان متخصص رنگ و لایت روی آن کار انجام می‌دهیم و برای اینکه بتوانیم در تمام مراحل کارمان، درستترین و بهترین انتخاب‌ها و کارها را انجام دهیم، نیاز داریم آن را کامل بشناسیم.

ما به عنوان یک متخصص رنگ و لایت بعد از شناخت کامل مو، آشنایی با ساختار مو، مواد تشکیل دهنده‌ی مو، نیازهای مو، خاصیت مو و هر آنچه که مربوط به مو هست می‌توانیم در وهله‌ی اول مشاوره‌ی درست به فرد مراجعه کننده (مشتری) بدهیم.

می‌توانیم وضعیت موی فعلی مشتری  را درست بررسی کنیم و به نیازهای آن پی ببریم و اگر آسیبی دیده (یا در معرض آسیب است)، آن را بررسی کنیم و همچنین با توجه به خواسته‌ی مشتری، مشاوره‌ی درست به وی بدهیم و  رنگ و مواد و محصولات مصرفی و تکنیک های مورد نیاز برای رسیدن به خواسته او را درست انتخاب و اجرا کنیم.

این یعنی گام و مرحله‌ی اول برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب.

ممکن است برایتان سوال باشد که منظور از نتیجه مطلوب در کار ما چیست ؟

نتیجه ی مطلوب در حوزه‌ی کاری رنگ و لایت یعنی بعد از اتمام کار ما به عنوان یک متخصص حرفه ای رنگ و لایت، علاوه بر اینکه رنگ (یا رنگ ولایت) مورد نظر مشتریمان ایجاد شده، سلامت موهای وی نیز کاملا حفظ شده و ما مویی سالم و خوش رنگ به مشتریمان تحویل می‌دهیم و این یعنی رضایت مشتری که نهایت نتیجه‌ی مطلوب ما به عنوان یک متخصص رنگ ولایت است.

یادمان باشد ما زمانی می‌توانیم در این حوزه، فردی شناخته شده شویم و به صورت مداوم در حرفه بمانیم که علاوه بر کسب درآمد موضوع مهم رضایت مشتری و تامین نیاز مشتری جز اولویت‌های ما باشد.

ما با کسب رضایت افرادی که به ما مراجعه می‌کنند، مراجعه‌کننده‌های بیشتری خواهیم داشت و با اینکار هم درآمد بیشتری خواهیم داشت و هم فرد متخصص‌تر و حرفه‌ای‌تری در این حوزه می‌شویم و در نهایت به عنوان یک هنرمند که با خلق هنر درآمد کسب می‌کند در این دنیا فعالیت می‌کنیم.

دوست عزیز، کار ما به عنوان یک متخصص رنگ و لایت، مرحله به مرحله است و انجام درست هر مرحله ما را به مرحله‌ی درست بعدی می‌برد.

انتخاب مواد و تکنیک باید حتما با توجه به نیاز مو باشد و این بدست نمی آید مگر با گذراندن اولین مرحله که آن شناخت کامل مو و بررسی نیاز‌های آن است.

پس این جلسه جز پایه‌ای‌ترین و مهمترین جلسات این دوره است.

به چشم یک پی و پایه ساختمان به آن نگاه کنید که قوی بودن آن به ما این اطمینان خاطر را می دهد که ساختمانمان از بن و پایه قوی است.

مطالبی که در این جلسه یاد می گیرید:

  • آشنایی کامل با ساختار مو و اهمیت بالای آن
  • مواد تشکیل دهنده ی مو
  • انواع مو از منظرهای مختلف
  • آشنایی با نیازهای هر نوع  مو
  • چگونگی تشخیص مو
  • خواص مو
  • استفاده‌ی ما از هر کدام از این خواص  در کار زیبایی و سلامت
  • مراحل رشد مو
  • بررسی و آشنایی با چند نمونه مو از افراد مختلف

زمان جلسه: ۱ ساعت و ۱۷ دقیقه.

نوع فایل: تصویری، فرمت MP4.